x تبلیغات
خبر

حمایت از سهامداران خُرد چه تاثیری بر بازار سرمایه می‌گذارد؟

 

کارشناس بازار سرمایه گفت: حمایت از سهامداران خرد می‌تواند مشوق خوبی برای آن‌ها در بازار سرمایه باشد،زیرا کار باعث سرمایه گذاری در بازه بلند مدت آنها می‌شود.

 

وحید کشمیری پور کارشناس بازار سرمایه  در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با تاثیر تصمیمات شورای عالی بورس مبنی بر حمایت از سهامداران خرد به شرط عدم خروج از بازار سرمایه تا سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: چنین تصمیماتی می‌تواند مشوق خوبی برای سهامداران خرد در بازار سرمایه باشد زیرا به آنها  سرمایه گذاری به صورت بلند مدت را آموزش می‌دهد، هنگامی که چنین تصمیمی در بازار سرمایه اخذ شد بدین معناست که دولت و مسئولان بازار سرمایه از سودآور بودن سهام های حاضر در بازار سرمایه اطمینان کامل دارند.

او افزود: این تصمیم یک مشکل اصلی دارد زیرا در این مصوبه آمده حمایت فقط قرار است از سهامدارانی انجام شود که  پرتفوی آنها زیر ۱۰ میلیون باشد در حالی که چنین امری سبب می‌شود تا سهامدارانی که مبلغ پرتفوی آنها بالای این مقدار است نقدینگی خود را تا حدودی از بازار  خارج کنند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: تصمیم شورای عالی بورس که به منظور حمایت از سهامداران خُرد قرار است اجرا شود به طور حتم سبب خواهد شد تا سهامداران دیگر نگران از دست رفتن سرمایه‌های خود نباشند.

کشمیری پور گفت: این تصمیمی که شب گذشته در رابطه با سهامداران خرد گرفته شد تا حدودی همانند اوراق تبعی است که قرار بود شرکت های سهامی حاضر در بازار سرمایه به منظور حمایت از سرمایه گذاران آن را  به اجرا درآورند.

او گفت: باتوجه به مشاهداتی که از بازار سرمایه انجام دادیم این مصوبه در صورتی شامل حال افراد می شود که پرتفوی خود را تا سال آینده فریز کنند.

کشمیری پور گفت: این  مصوبه در تئوری خوب است اما اگر در زمان اجر زیر ساخت ها مهیا نباشد مانند سایر تصمیمات اخذ شده چندان موثر نخواهد بود.

انتهای پیام/

شرط یوتیوب برای فعالسازی دوباره حساب ترامپ

مدیر ارشد اجرایی یوتیوب اعلام کرد این شبکه اجتماعی هنگامی تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ را رفع می‌کند که تایید شود ریسک خشونت کاهش یافته است.
 

                          شرط یوتیوب برای فعالسازی دوباره حساب ترامپ

 

به گزارش تابناک، پس از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا در ششم ژانویه سال جاری میلادی، بسیاری از شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری رئیس جمهور پیشین آمریکا را مسدود کردند. به طوری که توئیتر آن را به طور دائم تعلیق کرد. فیس بوک نیز فعالسازی مجدد آن را منوط به رأی هیأت بازبینی خود دانست. در این میان یوتیوب نیز حساب کاربری ترامپ در پلتفرم خود را مسدود کرد.

اکنون سوزان ووجیتسکی مدیر ارشد اجرایی یوتیوب در مصاحبه‌ای گفت: کانال ترامپ به دلیل ریسک تهییج خشونت معلق باقی می‌ماند.

به گفته او هشدار اخیر پلیس پایتخت آمریکا درباره امکان حمله جدید به کنگره نشان می‌دهد ریسک خشونت همچنان بالا است.

ووجیتسکی اشاره کرد یوتیوب با بررسی سیگنال‌های مختلف مانند بیانیه‌ها و هشدارهای دولت، افزایش نیروهای پلیس در سراسر کشور و همچنین میزان خشونت در پلتفرمش، ریسک خشونت را بررسی می‌کند.

او در ادامه افزود: ما حساب کاربری را دوباره فعال می‌کنیم. اما زمانی این کار را انجام می‌دهیم که شاهد کاهش نیروهای پلیس در سراسر آمریکا باشیم.

همچنین اگر سازمان‌های دولتی هشداری صادر نکنند، این موارد به ما نشان می‌دهند اکنون برای فعال سازی دوباره حساب کاربری ایمن است.

صفحه قبل 1 صفحه بعد